Audyt środowiskowy - czym są, dlaczego warto, cena

Wpływ funkcjonowania przedsiębiorstwa na środowisko naturalne powinien wpisywać się w aktualne wytyczne opisywane przez przepisy prawne. Te jednak dość często ulegają zmianom i są niekiedy trudne do zrozumienia ze względu na ich mnogość – z tego względu wiele firm decyduje się na usługę audytu środowiskowego, świadczoną przez specjalistów z tego zakresu. Co ważne, taki audyt może zostać przeprowadzony niezależnie od tego, w jakiej branży działa dane przedsiębiorstwo. Usługa świadczona przez firmę Ekolog Sp. z o.o. wyróżnia się pod względem kompleksowości oraz profesjonalizmu – co ważne, przeprowadzana jest sprawnie, a jednocześnie z gwarancją rzetelnych wyników. Specjaliści nie tylko analizują procesy biznesowe, ale pomagają również we wdrażaniu nowych rozwiązań.
Audyt środowiskowy

Audyt środowiskowy - czym są?

Audyt środowiskowy przeprowadzany przez profesjonalistów ma na celu sprawdzenie, czy działania podejmowane przez dane przedsiębiorstwo są zgodne z prawem dotyczącym ochrony środowiska naturalnego. W tym celu analizuje się, jaki wpływ mają oddziaływania firmy zarówno w sposób bezpośredni, jak i pośredni. Wykazane przez ekspertów nieprawidłowości są podstawą do zaprojektowania odpowiedniego i skutecznego planu naprawczego, który sprawi, że firma będzie działała zgodnie z aktualnymi wytycznymi. W ramach audytu wykonywanego przez specjalistów przeprowadzane są oględziny zakładu, przegląd dotyczącej go dokumentacji oraz funkcjonujących na jego terenie instalacji. Zakres usługi jest za każdym razem dopasowywany do indywidualnych potrzeb, co znacząco podnosi jej jakość.

Audyt środowiskowy - dlaczego warto?

Kwestia ochrony środowiska jest aktualnie niezwykle istotna. Przedsiębiorstwa są prawnie zobligowane do uważności na temat tego, jaki wpływ mają podejmowane przez nie działania. Audyt środowiskowy jest zalecany zawsze wówczas, gdy zmianie ulegają przepisy w tym zakresie, a także wtedy, gdy przedsiębiorca chce mieć pewność, że jego firma funkcjonuje prawidłowo. Warto zdecydować się na tę usługę również w momencie, gdy wprowadza się systemy ISO. Co więcej, należy pamiętać, że usługa świadczona przez firmę Ekolog ma charakter kompleksowy, wynikający z wieloletniego doświadczenia specjalistów. Przeprowadzenie audytu może prowadzić do uzyskania certyfikacji EMAS, która pozwala wyróżnić się na rynku i poprawić swój wizerunek w oczach odbiorców.

Audyt środowiskowy - cena

Z usług firmy Ekolog skorzystało już ponad 1000 zadowolonych klientów. Cena audytu to tak naprawdę inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa, które dzięki niemu może sprawnie się rozwijać i wiele zyskać w oczach klientów. Co ważne, jednocześnie pozwala on uniknąć surowych kar, które mogłyby zostać nałożone w przypadku niespełniania konkretnych wytycznych prawa dotyczącego ochrony środowiska. Koszt usługi świadczonej przez ekspertów z firmy Ekolog jest uzależniony od potrzeb danego przedsiębiorstwa, jego wielkości oraz innych czynników wpływających na zakres audytu. Renoma firmy daje nam jednak gwarancję, że nasz biznes jest w naprawdę dobrych rękach, a sam audyt środowiskowy z pewnością będzie udaną inwestycją w przyszłość. Aby uzyskać konkretną wycenę, należy skontaktować się z przedstawicielami firmy.