Pompy do osmozy

Pompa zasysająca 10LF

Kompletna pompa do osmozy 50-75 gpd

Pompa podnosząca ciśnienie do membran 100-300 gpd

Pompa do filtra odwróconej osmozy to urządzenie na pierwszy rzut oka niewidoczne, a niezwykle ułatwiające nam życie. Umieszczane zazwyczaj pod zlewem, w szafce kuchennej, potrafi diametralnie zmienić jakość wody płynącej z kranu, na lepszą. Wszystko dzięki niezwykłej konstrukcji, która składa się z półprzepuszczalnej błony osmotycznej, którą bardzo często określa się mianem serca maszyny. Działa ona na zasadzie sita, które samoczynnie przeprowadza proces osmozy. Dzięki temu następuje proces przenikania płynów o większym stężeniu z jednej strony membrany, na drugą – tam gdzie stężenie cieczy jest mniejsze. Dlaczego jeszcze warto posiadać takie urządzenie? Jak wybrać pompę? Podpowiadamy poniżej.

Odwrócona osmoza - zalety

Zdaniem wielu ekspertów to właśnie najlepsza z metod, jaką samemu możemy polepszyć jakość wody w naszym domu. Wszystko dlatego, że:

• pompa wody do osmozy zatrzymuje nawet do 96% wszystkich substancji, które nie powinny znajdować się w wodzie. Urządzenie skutecznie przechwytuje wszelkie zabrudzenia i to bez względu na ich rozmiary.

• urządzenie usuwa z wody wszystkie bakterie – znajdująca się wewnątrz urządzenia półprzepuszczalna błona osmotyczna składa się z porów, które są tak małe, iż nie są one w stanie przepuścić nawet najdrobniejszych mikroorganizmów, w tym bakterii.
• poprawia właściwości fizyko-chemiczne wody – w tym jej kolor, smak i zapach,
• pompa do osmozy pomaga w pozbyciu się dolegliwości związanych z alergiami – jej membrana zatrzymuje przepływ szkodliwych dla zdrowia alergenów. Dzięki temu jej stosowanie zalecane jest w przypadku wszystkich cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Pompa do filtra odwróconej osmozy - jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów tego typu, jednak warto pamiętać, by przed jej zakupem dokładnie przyjrzeć się parametrom urządzenia. Tylko wtedy możesz mieć pewność, ze kwota kilkuset złotych, jaką wydałeś na zakup pomby, była udaną inwestycją. Jednym z najważniejszych elementów każdej pompy, jest jej membrana. Jej parametry wpływają na to, czy pompa do osmozy będzie działać efektywnie. Najczęściej wybieranym produktem są pompy, których wydajność membrany wynosi pomiędzy 50 a 75 GPD. Jest to jednostka, która oddaje to, ile litrów czystej wody jest w stanie wyprodukować urządzenie w ciągu jednej doby. Biorąc pod uwagę, że 1 GPD to ok. 3,8 l czystej wody, to w ciągu 24h zyskamy jej od 190 do 285 litrów. Jeżeli jednak Twoje gospodarstwo domowe zużywa więcej wody w przeciągu dnia, warto będzie zaopatrzyć się w pompę o większej wydajności. Wszystko uwarunkowane jest m.in. od liczby domowników.
Najczęściej wybieranym produktem są pompy, których wydajność membrany wynosi pomiędzy 50 a 75 GPD. Jest to jednostka, która oddaje to, ile litrów czystej wody jest w stanie wyprodukować urządzenie w ciągu jednej doby. Biorąc pod uwagę, że 1 GPD to ok. 3,8 l czystej wody, to w ciągu 24h zyskamy jej od 190 do 285 litrów. Jeżeli jednak Twoje gospodarstwo domowe zużywa więcej wody w przeciągu dnia, warto będzie zaopatrzyć się w pompę o większej wydajności. Wszystko uwarunkowane jest m.in. od liczby domowników.